loading
Zapnout grafiku
X
Hledat...
Brezineves.cz>Užitečné informace>Pro seniory
Rekreační areál
Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR 2021

Pro seniory

seniori

Besedy, osvětová činnost

Knihovna městské části nabízí celou řadu besed a osvětových programů pro naše seniory. Pro rok 2018 je připravena celá řada setkání s odborníky a lektory na témata bezpečnosti, trénování paměti či problematiky stárnutí. Pro bližší informace sledujte KALENDÁŘ AKCÍ.

Vánoční výpomoc seniorům, sociální příspěvky

Na vánoční finanční výpomoc 1 000 Kč mají nárok všichni senioři ve věku 70 a více let, pokud jsou přihlášeni k trvalému pobytu v MČ Praha-Březiněves. Sociální komise má v kompetenci také administraci žádostí o případné jednorázové sociální příspěvky seniorům. Podrobnější informace o příspěvcích lze získat od členek SOCIÁLNÍ KOMISE.

Výlety seniorů

Městská část pořádá každoročně výlety specificky určené seniorům, a to na bližší i vzdálenější místa České republiky. Většinou se jedná o návštěvy kulturních památek spojených s dalším zajímavým programem. Výlety se těší velké oblibě. V posledních letech senioři navštívili například tato místa:

2017 - Hořovice → FOTOGALERIE

2017 - Mikulov → FOTOGALERIE

2016 - Zámek Žleby → FOTOGALERIE

2014 - Město Telč

2013 - Město Třebíč

2012 - Zámek a pivovar Chyše a Muzeum Becherovky

2011 - Zámek Lednice → FOTOGALERIE 

Posezení seniorů

Hojně navštěvována bývají posezení seniorů, organizovaná sociální komicí jednou ročně v sále místní restaurace. Setkání jsou příležitostí k sousedskému popovídání a zavzpomínání, k poslechu a tanci hraje vždy živá kapela. → FOTOGALERIE

Pravidelná setkání pořádá pro "starou gardu", tedy pro sportovce v seniorském věku, také Tělovýchovná jednota Březiněves. Posezení se konají v klubovně u fotbalových hřišť.

Blahopřání k životním jubileím

Členky sociální komise navštěvují jednotlivé seniorky a seniory s trvalým bydlištěm v Březiněvsi u příležitosti jejich životních jubileí. Seznam jubilantů je také kvartálně zveřejňován v oficiálním periodiku městské části - Březiněveském zpravodaji.

Další aktivity pro seniory

V roce 2016 sociální komise uspořádala akci, jejímž cílem bylo spojit svět dětí a prarodičů a pobídnout je ke společným aktivitám. Odpoledne zaměřené na sportování a různé dovednosti dostalo příznačný název "Babičko, dědečku, budeme si hrát!→ FOTOGALERIE

 

 

NADCHÁZEJÍCÍ UDÁLOSTI

Slavnostní otevření Centra zdravotních a sociálních služeb Březiněves
21. 09. 2021 - 15:00 - 19:00
Nábor zumby
22. 09. 2021 - 17:00
Začíná zdravotně -rehabilitační cvičení pro seniory
23. 09. 2021
Rybářské závody
25. 09. 2021 - 8:30
Přistavení velkoobjemových kontejnerů v Březiněvsi spol. Pražské služby, a.s., hrazených MHMP
25. 09. 2021 - 12:00 - 16:00 hod.
Více >>